Reklam

PA3X KULLANICILARI UNUTULDU MU?

Tüm Korg serileri son 2 haftada birçok güncelleme alırken son olarak 2015 te güncellenen pa3x kullanıcıları da bu furyadan yararlanmak istiyor.

PA3X KULLANICILARI UNUTULDU MU?
Editör: Piyanistset
02 Mayıs 2018 - 19:28

Yakın zaman önce neredeyse tüm Pa serileri için gerek kaydadeğer gerekse küçük düzeltmelerle yeni güncellemeler gelmesine rağmen, örneğin yeni çıkan pa700 ve pa1000 de dahil pa4x, pa900, pa600 ve hatta adeta üvey evlat muamelesi gören pa300 serilerine Pedal güncellemesi verilmesine rağmen, pa3x'e son güncelleme 2015 Mayıs ayında çıkan o.s 1.63 ile çakılı şekilde kaldı. 

Belki son güncellemeler ile cihaz kararlı bir hale getirilmiş ve güncellemeye gerek kalmamış olabilir, ancak yeni ritimler, sesler, kitler, banklar, sample hafıza, belki de 4x veya pa100, 700'deki gibi bir direct bölümü açılsa fena olmazdı.

Şimdiye kadar pa3x kullananlar genel olarak cihazlarının performansından memnun kalsalar da bir çok (şansı yaver gitmeyen diyelim) kullanıcı bu cihaza  maksimum 4 yıl ömür biçmiş, kaldi ki 2 ay içinde 2 defa anakart değistirmek zorunda kalarak servise tonla para ödeyen, bios pili ya da cihazın batarya sorunu nedeniyle sürekli sorun yaşayanlar, ekran dokunmatiği tepki vermeyenler, set boyutu arttıkça cihazının açılması neredeyse 7 dakikayı bulanlar devamlı olarak bizlere ulaşıp bilgi almaya çalıştılar. Bizler de hâliyle bilmediğimiz hususlarda servise danışmanlarının doğru olacağını söyledik. Bu sorunların bir kısmı güncelleme  ile alakalı olsa  da bazı teknik sorunlar donanımla alakalı, yani kullanımla ilgili. Son bir kaç gün içinde yakın iki arkadaşımız yaşadığı ve cevap bulamadığı sorunları nedeniyle başka markaya terfii etti. 

Elbette elektronik şans biraz da ama, kaldı ki Pa3x de hem malzemesi hem de soundları açısından deyimi yerinde ise taş gibi cihaz olmasına rağmen Pa3x kullanıcıları hafif hafif unutuldu gibi.  

Dayanıklı  ve sağlam oluşu bakımından esasında kullanıcı kitlesi oldukça büyük olan bu cihaz için KORG'un kaydadeğer ilaveler yapmasını temenni ederiz. 

Bol kazançlar.

piyanistset.com ekibi.

 

Bu haber 6400 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korg Pa800 - Pa2x Marik 2019 Kavkaz - Can Azeri - Dagestan - Armenian Set - Buradan İndir - Download Here
Korg Pa800 - Pa2x Marik 2019 Kavkaz - Can Azeri - Dagestan -...
Korg Pa300 Vietnam - China Pro Set - Buradan Bedava İndir - Free Download Here
Korg Pa300 Vietnam - China Pro Set - Buradan Bedava İndir - Free...