PA800 ve PA2X için Güncelleme İddiaları

Sizce olabilir mi?

01 Mart 2018 - 19:53 - Güncelleme: 13 Mart 2018 - 05:20

Bu yazımız PA2X ve PA800 KULLANICILARINA.

Sizlerle yine bazı yabancı forum sitelerinde ve Türk piyanistler arasında dolaşan bir duyumdan bahsetmek isteriz. 


Malumunuzdur ki KORG her yıl serilerine yeni ürünler ekleyerek envanterini artırmakta. Her ne kadar pa3x ya da 4x gibi sağlam makinaları biz kullanıcılara sunmuş ise de, veya her ne kadar pa700 ve pa1000 gibi bütçeye uygun ara modeller üretmiş olsa da bilinen ve inkâr edilemez bir gerçek var ki, Korg Pa serileri içinde Pa800 kadar tutulan ve stabil çalışan, neredeyse tüm diğer modellerin data anlamında pa800'den beslenmediği bir cihaz piyasada olmayadursun.


Ancak "politikalarımız" diyerek bizleri her ürettiği cihaz ile abluka altına alan Korg'un ürettiği bir cihazın kendinden sonra çıkan modellerin setlerini okumama gibi bir hasleti var. Misal, Pa3x'in Pa4x setini okumaması, pa900' ün 3x setlerini okuduğu halde kompress sesleri açmaması gibi. Gerçi biz bu olayı çözmüştük. Nasıl mi? Bu bağlantıya tıklayınız. [ KOMPRES AÇMA ] Ancak Pa800 hem yazılımsal hem de donanımsal olarak kendinden sonra çıkan tüm cihazlardan belli ölçülerde farklı olduğu için bu imkanlardan tamamen mahrum kaldı, oysaki hala en çok kullanılan cihaz iken... (Piyanistset.com)


Duyumlar ne kadar doğrudur bilinmez, balon haber de olabilir ancak ateş olmayan yerden duman da çıkmaz. Korg en çok müşterisinin pa800 ile elinde olduğunu biliyor olacak ki, söylentiler pa800 için yeni bir güncelleme geleceği ve pa3x ya da 900 setlerini, datalarını okuyacağı yönünde, üstelik sitemize ulaşan bazı piyanistler bunun  NİSAN  ayında piyasalarda olacağını Korg Bayiilerinden duyduklarını iddia etmektedirler. 


Bizler sizlerin yalancısıyız :) Umarız bu duyumlarınız gerçek olur. Zira pa800 böyle bir güzelliği çoktan hak etti ve yaşının hayli ilerlemesine rağmen uzun yıllar daha  bu piyasanın babası olarak kalmaya devam edecek gibi duruyor..

Piyanistset.com ekibi...

Bu haber 2637 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..