Reklam

PA700 ve PA1000 KULLANICILARI KİLİTLENME SORUNU İÇİN GÜNCELLEME BEKLİYOR

PA700 ve PA1000 KULLANICILARI KİLİTLENME SORUNU İÇİN GÜNCELLEME BEKLİYOR. Bazı çözüm önerilerini sizler için derledik....

29 Nisan 2018 - 15:00 - Güncelleme: 29 Nisan 2018 - 15:08

Yaklaşık 6 ay önce Türkiye piyasalarına giren ve Korg'un malzeme bakımından olmasa da yazılım bakımından pa4x serisine neredeyse çok yakın ürettiği Pa700 ve Pa1000 kullanıcılarının çeşitli platformlarda bazı serzenişlerinin olduğunu gördük.

Bu serzenişlere konu problemleri özetle söylemek gerekirse;

-Her iki cihazda zaman zaman donmalar olduğu ve buna bağlı olarak cihazı kapa-aç yapmak gerektiği,

-Hızlı performans ve ritim değiştirmelerde veya geçişlerde cihazın kilitlenebildiği, 

-Pa1000 serisinde fill in tuşu ile herhangi bir varyasyona aynı anda basıldığında gizli (auto) fill-in in devreye girmemesi. (Ki bu özellik Pa900 de vardı ve çok da beğenilmişti, örnek video için T I K L A Y I N I Z ...)

Bilinen bir gerçek var ki, piyasaya yeni çıkan her elektronik cihazda bir geçiş, kullanıcı deneyimli bir test süreci yaşanmaktadır, bu anlamda her iki cihazın henüz çok yeni olduğunu dikkate alarak bazı problemlerin ya da eksikliklerin olması makul görülebilir ancak, bahar  mevsiminin gelişiyle  düğün veya çeşitli organizasyonların başladığı bir dönemde  kullanıcıların, sorunlarının bir an evvel çözüme erişmesini beklemeleri de son derece makul bir durumdur. 

Tüm kullanıcıların aynı sorunu yaşadığını test etme ya da bundan emin olmamız mümkün olmamakla birlikte muhtemel bu sorunlara neden olabilecek bazı sebepler olabileceğini degerlendirmekteyiz.

 Bu anlamda; 

Diğer cihazlarda kompres edilmiş seslerin veya yüklediğiniz sample dosyalarının kalitesi, büyüklüğü, hatasız oluşu cihazınızın stabil çalışmasını etkiler.

-Cihazınıza yüklediğiniz setin global,ml mixer, frekans v.s. degerlerinin pa700 veya pa1000 sistemine uyumlu olup olmayacağını hesaba katınız. 

-Cihazinizda hiç bir set yokken yani RAM boş iken, fabrika ses, ritim ya da performanslarıyla aynı sorunun yaşanıp yaşanmadığının denemesi size şu faydaları sağlar. piyanistset.com

****Ram boşken fabrika sesleri ve ritimleri ile yaptığınız denemelerde aynı sorunu yaşadınız, o zaman yazılımsal bir hata var denilebilir.

****Tam tersi, yaşamadız ancak set yükleyince sorun almaya başladınız, o zaman sette,  sette bulunan içeriklerde bir sorun olabilir.

****Diyelim ki sette de sorun olmadığına kesin eminsiniz!, o zaman cihazın ramına herhangi bir şekilde bir data yüklenip işlenmeye başlayınca sistemin bunu işlemesinde bir sorun olduğu değerlendirilebilir ki bu da yazılımsal kabul edilebilir ve tüm bunlar aşılamayacak sorunlar değildir.

Kesin bilgi olmamakla birlikte adığımız duyumlara göre Korg Türkiye yetkililerinin, kullanıcılardan gelen geri bildirimlerle durumdan haberdar oldukları ve konu hakkında çalışmalar yürüttükleri şeklindedir. Piyanistset.com olarak bizler mutlaka bu sorunların çözüleceğine ve müşterilerin yarı yolda bırakılmayacağına, geçmişte diğer modellerde yaşanan sorunlara çözüm olarak getirilen güncellemelerde olduğu gibi canı gönülden inanmaktayız

Sadece biraz sabır ve vakit diyerek, tez zamanda sorunların çözülmesi temennisiyle sizlere bol kazançlar dileyelim ;) piyanistset.com ekibi


Bu haber 4917 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Selcuk demirel
    1 yıl önce
    Rtim gecişleri userde atak aralari userde donma oluyor ve baska set yuklemelerimde ram hata veriyor okumuyor bazi karma dosyalari set seciyor her seti okumuyor saymakla bitmez bunun icin bir cozum gelistirilmesi lazim en kisa zamanda bence.Kendi uzerindeki C sette donma her hangi bir sikinti yaşamadim aletin Set ayirt etmesi de baska bir sikinti istediyiniz seti yukleme imkani olmuyor sikintilar hafife alinamiyacak derecede bence Ahmet hocam.
. .