JavaScripti Açmanız Gerekiyor!
Reklam

ÖNEMLİ UYARI - TELİF HAKKI BULUNAN İÇERİKLER HAKKINDA...

ÖNEMLİ UYARI - TELİF HAKKI BULUNAN İÇERİKLER HAKKINDA...
24 Mayıs 2020 - 00:11

Değerli piyanistset.com sakinleri!

Websitemiz malumunuz üzere piyanistler ve müzisyenler için ücretsiz, üyeliksiz bilgi, belge ve dosya paylaşım üzerine tasarlanmıştır.  Bu anlamda site içinde konu açma, içerik ekleme işlemleri 2. şahıslara kapatılmış, içeriklere yapılan yorumlar ise admin onayından sonra işleme alınmış ve alınmaktadır.

Sitemizde bulunan içeriklerin %80'i yıllardır süre gelen ve piyasada açık olarak dağıtılan setlerden oluşturduğumuz  ve halihazırda oluşturmakta olduğumuz arşivlerimizdendir ve kalan kısımlar ise siz site sakinlerinin gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından [email protected] hesabımıza yolladığınız, yine piyasadan hazır bulduğunuz veya kendi emeklerinizle hazırlayıp paylaşıma ve yardıma sunduğunuz setlerdir.

ASIL MESELEYE GELECEK OLURSAK;

Ülkemizde telif hakkı ile USB SET üreten, buna mukabil çok ciddi emek, zaman ve paralar harcayarak hem gelir elde eden hem de imkanı olanlara ciddi bir arşiv sunan sayılı isimler vardır ki bunlar başlıca  CE SOUND (Cüneyt ERTAÇ), EMO Emrah KACA (Emo SD) ve BAJU MÜZİK AİLESİ (Ayhan TOPÇU) üstadlara aittir. Bu sayılı resmi firmalara / içerik üreticiler haricinde de, telif içermeyen kilitli USB satışı yapanlar olsa da, (Tati, EE, UK, DORUK vs)  bu demek değildir ki, rahat rahat paylaşalım! Bu da ciddi bir emek ihlalidir. Telif sorunu olmayan bu set sahipleri ile azami derecede irtibat kurmaya, piyasaya maalesef kırılarak dağılmış içerikler hakkında çaresizliğimizi ve mümkün mertebe bunları elemeye çalıştığımızı bildirmeye, bu konuda bizlere tespitleri halinde kendilerinin yardımcı olmalarını istediğimizi ilettik.

Devlete gerekli vergisini ödeyerek kendini güvence altına almış ve haklı olarak içeriklerini lisanslamış olan CE, EMO ve BAJU içerikleri ile ilgili de ciddi manada, tarafımıza iletilen veya kendi toparladığımız içeriklerde kapsamlı bir eleme, ayrıştırma, gerekirse tek tek cihazlarımıza kurarak inceleme işlemi yapmaya çalışıyoruz. Ancak ne yazık ki; gözden kaçırdıklarımız olabilmekte veya telifli bir içeriğin adının, datalarının tamamen değiştirerek farklı bir şekilde SET'lere eklenmesinden dolayı zaman zaman ayrıştırmada zorluk yaşıyoruz.

BU ANLAMDA;


Hem sitemize hem de piyanistlere yardımcı olmak maksadıyla bize  yolladığınız setler de veya sitemizden rastgele indirdiğiniz bir set veya içerikte, CE SOUND, EMO - EMO SD ve BAJU MÜZİK ile ilgili telif ihlali içeren bir tespitiniz olursa lütfen bize mail yoluyla bidiriniz, gerekli izinleri alamadığımız takdirde içeriği kaldırmaktan imtina etmeyiz. Ayrıca yaptırıma mahal vermesi durumunda  halinde içeriği tarafımıza ileten kişi veya İP kayıtlarını paylaşmak durumunda oluruz.

UNUTMAYINIZ ve bizi de UYARINIZ;

Telif Hakkının İhlali Türk Ceza Kanununda ciddi maddi ve manevi yaptırımları olan bir suçtur.  Müzikal mecrada geçmişte yaşanan ve adli mercilere intikal eden konular olmuştur. (BAJU USB SET'in kırılması ve piyasaya dağıtılması sonucunda yaşananlar). Bu nedenle küçük menfaatler için büyük ödünler vermekten hep birlikte kaçınalım ve başta telifli içerikler olmak üzere, emek edilerek sıfırdan özel üretilmiş diğer içeriklere karşı da EMEĞİN HAKKI düsturundan vazgeçmeyelim.

Sabırla okuduğunuz ve göstereceğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

piyanistset.com ekibi

[email protected]

 

 

Bu haber 9300 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum