Reklam

PA4X YENİ O.S. FISILTILARI ;) -mutlaka okuyunuz-

PA4X YENİ O.S. FISILTILARI ;) -mutlaka okuyunuz-
Editör: Piyanistset
15 Şubat 2018 - 11:36

Klavye dünyasında  son günlerin popüler tartışma ve merak konusu, Korgun Amiral gemisi pa4x'e yeni bir güncelleme mi geliyor haberleri. 

Yamaha'nın Genos serisi ile kullanıcılara sunduğu ram kapasitesinin ardından doğal olarak Korg kullanıcıları Korg firmasına karşı resmen miızmızlanmaya başladı ki haklı olarak 500 liralık bir akıllı telefonun ram boyutu bile 2018 gibi teknolojik bir yılda en az 8gb iken, neredeyse alt sınıf bir araba fiyatı değerinde olan 4x in ramının 400 mb (800) olması düşündürücü idi.

Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da belli ki bu tepkiler birilerinin dikkatini çekmiş olmalı. 

Konu ile ilgili yaptığımız araştırmada ünlü Korg forum sitesi www.korgforums.com' da bu konu ile ilgili başlıklar açılıp duyumlara yer verilmiş. 

Bu duyumları özetlersek, Korgun mart ortası ya da haziran başı gibi bir süreçte kullanıcılarına 1gb ya da 2gb ram kapasitesi vereceği şeklinde.

Peki ama anakarta gömülü bir ram, nasıl artırılacak??

Bununla ilgili fısıltılar şu şekilde;

Korgun kendi fabrikasyon seslerinin bulunduğu diskteki verileri kompres yaparak küçülteceği ve buradan açılan yeri kullanıcıya sunacağı

VEYA;

Mevcut 400 mb'lik rama overlock denilen hız ve kapasite artırma metodunu uygulayarak kullanıcıya yer açacağı şeklinde.

Ayrıca yeni O.S. ile Kronos seslerini okuma yeteneklerinin artırılacağı da söyleniyor. Muhtemelen yeni bir Oscilator fonksiyonu ekleyerek bunu yapacaklar.

Bu haberler ne derece gerçeği yansıtır bilinmez ama, değişiklik her zaman kullanıcının lehine olmuştur ve de Korg'un bu şekilde gıdım gıdım ram sunması, tedbirini almadığı takdirde ilerleyen yıllarda Yamaha, Roland ve dahi bazı markalar karşısında eriyip girmesine ve ya itibarının azalmasına neden olabilir.

Umarız sampleleri doldura doldura bitiremediğimiz RAM'li günleri çocuklarımıza miras olarak bırakmadan bizler de görürüz ;) 

piyanistset.com ekibi
İlgili yabancı blog sitesi linki için TIKLAYINIZ...

Bir diğer fısıltı başlığı için TIKLAYINIZ

Bu haber 8651 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korg Pa800 - Pa2x - Pa3x - Pa Series Cem 2020 Sound Pack Set - Buradan Bedava İndir - Free Download Here
Korg Pa800 - Pa2x - Pa3x - Pa Series Cem 2020 Sound Pack Set -...
Korg Pa3x Ferdi Tallava Set - Buradan Bedava İndir - Free Download Here
Korg Pa3x Ferdi Tallava Set - Buradan Bedava İndir - Free Download...