Pa3x ya da Diğer Alt Model Setlerini Pa4x'e Kurma ve Kurulum Esnasında Alınan Uyarıya Çözüm

PA4X'e alt model (pa3x, pa2x, pa900, pa600 vs.) cihazların setlerin yüklerken aldığınız aşağıdaki uyarı için edişe etmeyin.

24 Mayıs 2018 - 18:23 - Güncelleme: 06 Eylül 2019 - 17:01

PA4X'e  alt model (pa3x, pa2x, pa900, pa600 vs.) cihazların setlerin yüklerken aldığınız aşağıdaki uyarı için edişe etmeyin.Bu uyarıda kısaca cihazınız size diyor ki; "yüklemeye çalıştığın setin içindeki bir dosya, benim çalışma prensibime aykırı, dolayısıyla bu seti bir bütün halinde yükleyemem ancak seti açıp içindeki dataları tek tek yüklersen sorun da yapmam"

Yani bu şu demek; her üretilen cihaz kendi Global ayarları ile üretilir ve siz buna farklı bir global yüklemeye çalışırsanız ya bu uyarıyı verir ya da ses ayarlarını bozar.

BU SORUNU KOLAYCA AŞMANIN 2 YOLU VAR

Birinci Yol: Seti bilgisayarınızda USB ye atmadan önce içini açın ve global dosyasını silin.

İkinci yol: Diyelim ki seti tek tek kurmak istiyorsunuz. İşte altta işaretli resimlerdeki adımları takip ederek seti cihaza yükleyebilirsiniz.Resimde görünen uyarıya OK deyiniz ve;


İlgili setinizin üzerine tıklayarak OPEN deyiniz.

Karşınıza gelen bu sayfada GLOBAL isimli dosyayı YÜKLEMEYİNİZ!!!!


PAD dosyasını resimdeki gibi üzerine bir kez dokunarak alttan LOAD deyiniz.

PCM klasörü ise SOUND klasörünün ana dosyasıdır. Bunu da YÜKLEMEYİNİZ !!!!


PERFORM klasörü modelden modele değişik olduğu için üzerine bir kez dokunup OPEN deyiniz.Daha sonra da Performans sayfalarını tek tek dokunarak yükleyiniz.


SOUND klasörünü de üzerine tek bir sefer dokunarak LOAD deyiniz.Ve son olarak STYLE dosyasını da tek bir sefer dokunup alttan LOAD deyiniz.

Artık 3X ya da diğer alt model setleri Pa4X'inize manuel yani tek tek yüklenmiş oldu.

Yeni çıkan Pa700 ve Pa1000 setleri de Pa4x 'e neredeyse aynı mantıkla kuruluyor. Tek farkı aynı burada bahsettiğimiz Performans dosyalarını açıp tek tek yüklediğimiz gibi o modellerde de STYLE dosyalarını bank bank elle yüklüyoruz.

Umarız yazımız faydanıza dokunur.
Bol Kazançlar.
Piyanistset.com ekibi.....

Bu haber 7241 defa okunmuştur.